Ús de les deixalleries mòbils

Aquests equipaments que recorren els districtes de la ciutat permeten acostar el reciclatge a la ciutadania.

La ubicació de les deixalleries mòbils s'ha decidit d'acord amb les regidories de districte per situar-les en les zones amb més afluència de públic.

A les deixalleries mòbils, els ciutadans poden dipositar radiografies, pintures, sabates, bateries, dissolvents, esprais, olis (fins a 5 litres), teixits, tòner, etc.

Podeu portar els residus als llocs i durant els horaris indicats:

Dilluns - Districte I (Centre, Sanfeliu, Sant Josep)
08:45-09:45h 1 Parc de la Serp/Santiago de Compostela.
10:30-11:30h 1 Rbla. Marina (C. Provença-Av. Carrilet).
11:45-12:45h 1 Pg. dels Cirerers-C. de Sanfeliu.
13:00-14:00h 1 Av.Josep Tarradellas-Av. Isabel la Catòlica.
14:45-15:45h 2 Rbla. Marina (C. Provença-Av. Carrilet).
16:00-17:00h 2 Parc de la Serp/Santiago de Compostela.
17:45-18:45h 2 Pg. dels Cirerers-C. de Sanfeliu.
19:00-20:00h 2 Av.Josep Tarradellas-Av. Isabel la Catòlica.

Dimarts - Districte VI (El Gornal, Bellvitge)
08:45-09:45h 1 Av. Mare Deu Bellvitge, 10-18.
10:30-11:30h 1 Av. Europa (reserva parada bus).
11:45-12:45h 1 Pg. Bellvitge (davant del Mercat).
13:00-14:00h 1 Av. Carmen Amaya, 37.
14:45-15:45h 2 Av. Mare Déu Bellvitge, 10-18.
16:00-17:00h 2 C. Ermita.
17:45-18:45h 2 Pl. Europa, 13-15.
19:00-20:00h 2 Pg. Bellvitge (davant del Mercat).

Dimecres - Districte II (La Torrassa, Collblanc)
08:45-09:45h 1 Pl. Guernica-C. Doctor Martí Julià.
10:30-11:30h 1 Pl. Espanyola (C. Montseny).
11:45-12:45h 1 Montseny/Rosalia de Castro.
13:00-14:00h 1 Pl. Sènia.
14:45-15:45h 2 Pl. Guernica-C. Doctor Martí Julià.
16:00-17:00h 2 Pl. Espanyola (C. Montseny).
17:45-18:45h 2 C. Mas-C. Joventut.
19:00-20:00h 2 Montseny/Rosalia de Castro.

Dijous - Districte III (Santa Eulàlia, Granvia Sud)
08:45-09:45h 1 Pl. Francesc Macià (davant de TV L'Hospitalet).
10:30-11:30h 1 Gran Via, 35-53 (Pl. dels Veïns).
11:45-12:45h 1 Aprestadora/Amadeu Torner.
13:00-14:00h 1 C. Santa Eulàlia/Jansana.
14:45-15:45h 2 C. Santa Eulàlia/Jansana.
16:00-17:00h 2 Aprestadora/Amadeu Torner.
17:45-18:45h 2 Gran Via, 35-53 (Pl. dels Veïns).
19:00-20:00h 2 Pl. Francesc Macià (davant de TV L'Hospitalet).

Divendres - Districte IV (La Florida, Les Planes)
08:45-09:45h 1 Alacant/Enginyer Moncunill.
10:30-11:30h 1 Parc dels Ocellets/Muses.
11:45-12:45h 1 Primavera (davant del Mercat).
13:00-14:00h 1 Av. Catalunya (davant núm. 140).
14:45-15:45h 2 Alacant/Enginyer Moncunill.
16:00-17:00h 2 Parc dels Ocellets/Muses.
17:45-18:45h 2 Av. Catalunya (davant núm. 140).
19:00-20:00h 2 Primavera (davant del Mercat).

Dissabte - Districte V (Can Serra, Pubilla Cases)
08:45-09:45h 1 Av. Can Serra,68 (davant del col·legi La Carpa).
10:30-11:30h 1 Electricitat/Isabel la Catòlica.
11:45-12:45h 1 Severo Ochoa/Calderón de la Barca.
13:00-14:00h 1 Mare de Déu del Pilar/Av. del Bosc.
14:45-15:45h 2 Av. Can Serra,68 (davant del col·legi La Carpa).
16:00-17:00h 2 Electricitat/Isabel la Catòlica.
17:45-18:45h 2 Severo Ochoa/Calderón de la Barca.
19:00-20:00h 2 Mare de Déu del Pilar/Av. del Bosc.

Sense resolució d'òrgan